Четверг, 21.11.2024, 14:52
   
Главная » Статьи » Новые технологии и материалы

Шомбург, Аквафин, Аквахим,гидроизоляция,санация,герметизация
Енергетична криза 70-х років у Німеччині зумовила розробку систем теплоізоляційних вікон як одного з напрямків енергоощадних технологій. Наслідок нововведення — зниження функцій природної вентиляції і підвищення вологості всередині приміщень. Висока вологість у приміщеннях — причина появи затхлості, розмноження колоній грибкової цвілі. Небезпечна, власне, не сама пліснява, а мільйони спор, що населяють повітря і потрапляють у дихальні шляхи і систему кровообігу. Підвищена вологість характерна для заглиблених приміщень — цокольних поверхів і особливо підвалів. 
Руйнівний вплив води на споруди з цегли і бетону — давно встановлений факт, тому що ці матеріали мають капілярно-пористу структуру. Проникаюча в споруду ґрунтова вода містить домішки солей: хлоридів, сульфатів і гідрокарбонатів. В порах солі кристалізуються і гідратують, багаторазово збі-льшуються в об’ємі. Це в результаті призводить до деструкції матеріалу несучих елементів, відшаровування штукатурки і фарби, сприяє деформації оздоблювальних покрить тощо.
Атмосферні опади викликають крім механічних руйнувань будівель, пов'я-заних з процесами заморожування-розморожування, ще і хімічні наслідки. Дощова вода розчиняє в собі велику кількість газоподібних виробничих викидів з атмосфери (оксиди вуглецю, сірки, азоту і фосфору, аміак, хлор і хлороводень). Це перетворює дощ у кислотний розчин, який руйнує бетон, мармур, силікатну цеглу та інші матеріали.
Гідроізоляційні системи AQUAFIN і COMBIFLEX (Німеччина), про які ми розповімо у даному огляді, мають комплекс властивостей, що дозволяють використання даних матеріалів у широкому діапазоні водозахисних будівельних проблем.
При виборі гідроізоляційної системи на перший план висуваються такі її властивості як:
• водонепроникність на притискання (басейни, резервуари);
• водонепроникність на відривання (підвали, заглиблені приміщення, ба-сейни і резервуари);
• паропроникність;
• тріщиностійкість за динамічних навантажень;
• адгезійна міцність;
• технологічність і простота обробки;
• довговічність і надійність;
• можливість обробки вологої поверхні.
Проблема захисту матеріалу від впливу води і вологи розв’язується різними способами гідроізоляції і гідрофобізації (водовідштовхування).
Кристалічна гідроізоляція (проникаючої дії)
Механізм проникаючої гідроізоляції матеріалів на цементній основі (бетон, залізобетон, цементні стяжки) полягає в хімічній реакції активних реагентів (пенетратів) з вільним вапном (гідроксидом кальцію) і капілярною водою в бетоні. Результатом реакції є утворення важкорозчинних продуктів, гідросилікатів і гідроалюмінатів кальцію, кольматуючих капілярно-пористу структуру бетону. Однак, зв'язування йонів кальцію призводить до зміщення хімічної рівноваги в системі. В результаті цього під дією води йони кальцію мігрують з цементного каменю. Йони кальцію реагують з активними добавками пенетратів, утворюючи на поверхні бетону висоли карбонатів і гідросилікатів кальцію. При цьому зменшується необхідна лужність бетонної суміші, що може викликати корозію арматури.
Зазначені моменти приводять до необхідності ретельного підбора як якісного, так і кількісного складу активних хімічних добавок у пенетратах, що і відрізняє їх за властивостями.
Пенетруючий матеріал AQUAFIN-IC виробництва фірми SCHOMBURG (Німеччина), зберігаючи загальні принципи дії пенетратов, має значну кількість переваг. Це швидкий набір міцності, оптимальна лужність бетонної суміші й практична відсутність висолів на поверхні матеріалу. Низька витрата (0,75-1,5 кг/м2) створюють сприятливі економічні передумови для застосування даного матеріалу, насамперед, в області питного й господарського водопостачання. Оптимально підібраний склад активних добавок, дешева сировинна база дозволили отримати ефективний гідроізоляційний матеріал проникаючої дії.
Загальна перевага пенетруючих систем — вони забезпечують об’ємну гідроізоляцію бетону. Можливі механічні ушкодження поверхні (подряпини, відколи й ін. ) не порушують гідроізоляційних властивостей матеріалу.
Застосування проникаючої гідроізоляції є малоефективним, якщо:
• розмір капілярних тріщин більше 0,3 мм;
• поверхня, що захищається, піддається дії динамічних навантажень;
• поверхня виконана із цегли (каменю).
У цих умовах гідроізоляція не працює і має сенс застосовувати поверхневі гідроізоляційні системи (обмазувальні), у тому числі й еластичні.
Обмазувальна гідроізоляція
Гідроізоляційні обмазувальні композиції дозволяють розв’язувати широкий спектр волого— і водозахисних будівельних проблем.
AQUAFIN —1К — однокомпонентна мінеральна обмазувальна гідроізоляція. Це суха суміш зі спеціального цементу, кварцового піску і добавок. Після змішу-вання з водою, утворює пастоподібну масу, яку наносять на оброблювальну поверхню за допомогою жорсткої щітки чи валика. Після отвердіння утво-рюється твердий шар гідроізоляції.
Такий тип ізоляції застосовують для гідроізоляції бетонних, оштукатурених поверхонь, цегляної і кам'яної кладки в наземних, підземних та гідроспорудах. Якщо на поверхні конструкції з динамічних причин можлива поява тріщин, тоді необхідно скористатися полімер-мінеральною еластичною гідроізоляцією — AQUAFIN —2К (двокомпонентної). Еластифікатор на основі олігомерних каучуків у поєднанні з сухою гідроізоляційною сумішшю дозволяє одержати унікальний матеріал для захисту бетонних споруд і конструкцій різних призначень і форм.

Отриману після змішування компонентів пасту наносять щіткою на матово-вологу поверхню.

Еластична гідроізоляція AQUAFIN-2K

Після отвердіння утворюється безшовна, неперервна, еластична гідроізоляція, що перекриває тріщини — гумобетон (мал. 1). Здатність до перекриття тріщин даного матеріалу — у межах 1 мм (залежно від температури) при товщині висохлого шару 2 мм. Водонепроникність до 7 бар — на притиск і до 1,5 бар — на відрив. Механічні навантаження й облицювання плиткою можливі через 1 добу. Максимальне водне навантаження — через тиждень. Матеріал екологічно безпечний і сполучимо з питною водою (наявність гігієнічного сертифіката).
Обробка великих поверхонь може здійснюватися механічно за допомогою відповідного обладнання.
Через добу можна приступати до оздоблювальних робіт. При наклеюванні плитки доцільно скористатися системним компонентом — водостійким елас-тичним клеєм UNIFIX 2K, що мають родинну до AQUAFIN-2K хімічну природу (той самий эластификатор UNIFLEX-B) і дуже високу адгезію.
Захищаючи підвали або інші приміщення з підвищеною вологістю, особливо попередньо не захищені від води і вологи, необхідно підготовити поверхні, а саме:
• видалити органічні нашарування (плісняву, грибок);
• перетворити розчинні солі у важкорозчинні (флюатування);
• за необхідності очистити і відновити шви цегляних стін і вирівняти стіни штукатурною сумішшю.
Виконуючи зовнішні гідроізоляційні роботи (фундаменти, дахи, відкриті бал-кони і тераси) використовують тільки еластичний матеріал, оскільки зміна тем-ператур (зима-літо) призводить до небезпеки деформації матеріалу.
Розглянемо декілька прикладів використання еластичної гідроізоляції.
Басейни.
Бетонний басейн — це дуже відповідальна і дорога споруда. І зовсім неважливо: басейн маленький або великий. Кількість будівельних операцій від цього не зменшується. Чим їх більше, тим більше ймовірність порушення технології і як слідство — просочування води, знайти яке неймовірно важко. Економічні наслідки очевидні — потрібна реконструкція чаші з великими матеріальними витратами. А якщо ви мали сучасний проект, дотримувалися норми будівництва, використовували сучасні матеріали і технології, басейн може експлуатуватися без капітального ремонту не один десяток років.
Запроектувавши басейн, ознайомтеся з практикою системного застосування матеріалів і технології фірми SCHOMBURG. Якщо чаша ще не забетонована, то почнемо з мастил для опалубки і модифікуючих добавок в розчин для отримання високоякісної бетонної основи. Мастила ASIKON для будь-якого типа опалубки дають можливість отримання гладкої бетонної поверхні. При виконанні робіт в зимових умовах доцільно застосовувати протиморозну добавку ОС-17-frostschutz, яка володіє пластифікуючими властивостями і до-зволяє працювати на морозі до, — 10С. Добавки ASOLIN-DM, ASOLIN-K, BETOCRETE-406 (FM) забезпечують удобоукладываемость бетонних сумішей, підвищують зчеплення, міцність і водонепроникність, виключають утворення «холодних» швів, раковин при відливанні чаші басейну.
Якщо чаша вже була виконана, але вимагає «доведення до кондиції», для цих цілей є комплекс ремонтних сумішей, за допомогою яких можна:
— захистити від корозії арматуру і створити адгезионный шар між старим і новим бетоном (ASOCRET-KS/HB)
— відремонтувати дефектні місця безусадочним цементним складом (ASOCRET-RN)
— загладити бетонну поверхню шпаклювальною сумішшю ASOCRET-FS.
Тепер можна розпочинати гідроізоляцію чаші басейну. Зрозуміло, що це одна з найвідповідальніших стадій будівництва. Басейн — споруда складної дина-міки, не виключено утворення тріщин в бетоні. Тому головне завдання — нанести на поверхню чаші еластичне гідроізоляційне покриття, що витримує розкриття тріщин. Це особливо актуально в умовах знакозмінних темпера-турних дій, наприклад для відкритих басейнів, де не можна виключити механічні і фізичні деформації матеріалу.
Всім необхідним для басейну комплексом властивостей володіє гідроізоля-ційний матеріал AQUAFIN-2К.
У місцях локалізації інтенсивних деформацій (тріщини, «холодні» шви і тому подібне) для забезпечення водонепроникності використовується п'ятишарова полімерна гідроізоляційна стрічка ASO-DICHTBAND-2000-S, шириною 12 см, а для деформаційних швів — та ж стрічка шириною 20 см.
Наступний етап — облицьовування плиткою або мозаїкою. В залежності від виду облицювального матеріалу визначається вид клею і фуги для швів.
Гідроізоляція терас і балконів
Не хочеться Вас лякати, але гідроізоляція балконів і, особливо, терас — справа не проста. Нажаль, статистика демонструє сумний досвід недовговічності використовуваного захисту. Це, як правило, гидростеклоизол під стяжкою й звичайний розчин як клей під плитку. Через рік з'являються протікання, вода в захисному шарі накопичується, потім замерзає, розширюється й Ваше покриття тріскається. Можуть також спостерігатися деформації плитки, що пояснюється малими розмірами шва між ними, а також крихкістю сполучного шару, тобто клею.
На перший погляд обладнання гідроізоляції на терасах і балконах нічим не відрізняються, але це тільки на перший погляд насправді ж у підході до гідроізоляції даних споруджень є принципові відмінності.
Розглянемо окремо балкон і терасу.
Балкон:
На балкон впливають атмосферні фактори які практично однакові як знизу так і зверху плити. Тому при гідроізоляції балкона необхідно враховувати тільки перепади температур, тому необхідно застосовувати еластичну систему гідроізоляції AQUAFIN-2K, а також еластичні клей для укладання плитки UNIFIX-2K і затірка для швів ASO-Flexfuge.
Тераса:
З терасою справа значно складніша. Крім атмосферних факторів необхідно враховувати той факт, що ми маємо під терасою тепле приміщення, що особливо позначається в холодну пору року. Оскільки рух теплого повітря із приміщення може привести до утворення конденсату у верхній стяжці, під гідроізоляційним покриттям, і результатом даного процесу буде ушкодження гідроізоляції й оздоблювального покриття при заморозку. Щоб уникнути цього, необхідно виконати паро й теплоізоляцію тераси. Після цього укласти по утеплювачу нову цементно— піщану стяжку й уже по ній виконувати гідроізоляцію й укладання плитки. Так, як роботи з гідроізоляції терас проводяться під відкритим небом велике значення набувають погодні умови (опади сонце, що палить, сильний вітер) які впливають на будівельні матеріали в момент набору ними своїх експлуатаційних характеристик. Особливо це стосується стяжки. Традиційна цементно-піщана стяжка в наслідку своїх слаб-ких експлуатаційних характеристик погано підходить для цих цілей. До того ж звичайну стяжку необхідно витримувати не менш 14 доби перед нанесенням наступних покриттів. Також дана стяжка має досить слабкі адгезійні власти-вості поверхні (верхній шар часто «відпісочує», що є наслідком твердіння при несприятливих погодних умовах, це може зажадати необхідності зміцнення поверхневого шару. Тому для створення стяжки ми рекомендуємо застосовувати спеціальний цемент ASO-EZ2 який містить пластифікатори й мікрофібру. Стяжки виконані із застосуванням ASO-EZ2 мають підвищену міцність, швидке введення в експлуатацію (прохід можливий уже через 6 годин, укладання гідроізоляції й плитки через 1 добу).
Також при обладнанні гідроізоляції терас не варто забувати й про обладнання деформаційних швів (для терас більш 30 м2). Для цієї мети ми пропонуємо гідроізоляційну стрічку Aso-dichtband-2000-s. Ще один нюанс деформаційний шов необхідно розташовувати так, щоб він збігався з міжплиточним швом і верхній шов між плиткою заповнювати не цементною затиркою а спеціальним герметиком (поліуретановим, тіоколовым).
Для гідроізоляції тераси також, як і при гідроізоляції балконів застосовують еластичну систему гідроізоляції AQUAFIN-2K (2К/М), а також еластичні клей для укладання плитки UNIFIX-2K.

До обмазувальних гідроізоляційних матеріалів відносяться і високоеластичні полімерно-бітумні матеріали COMBIFLEX, які переважно використовують для гідроізоляції підземних частин споруд.
Для гідроізоляції поверхні підземної частини споруд, ізоляції під стяжку використовується однокомпонентний готовий до застосування матеріал COMBIFLEX-DS, що утворює після висихання еластичну, безшовну, водонепроникну плівку. COMBIFLEX-DS наносять кистю, щіткою, валиком або відповідним набризкувачем (штукатурною машиною) на підготовлену поверхню. Покриття не захищає від гідростатичного напору води (відрив), тому в місцях, де така небезпека можлива, необхідно використовувати матеріал AQUAFIN-2K.
Для улаштування товстошарової гідроізоляції підземної частини будов можна застосовувати високоеластичний бітумний матеріал COMBIFLEX — C2. Основу матеріалу становить двокомпонентна бітумна маса із синтетичними добавками. Дана композиція відрізняється високою здатністю до перекриття тріщин — до 5 мм і вище залежно від температури.
Матеріал можна наносити без попереднього ґрунтування як на сильно зво-ложені, так і на сухі поверхні. Водонепроникність — до 7 бар. Покриття екологи
Відсічна гідроізоляція
Довговічний захист будівель від капілярної вологи забезпечує відсічна внутрішньостінна гідроізоляція, яка виконується ін’єкцією спеціальних рідин через бурові отвори. Ін’єкційні системи перекривають капілярно-комірчасту структуру будівельного матеріалу, утруднюючи доступ у стіни ґрунтової води, що особливо актуально для засолених глинистих ґрунтів. Вибір ін’єкційних сполук визначається природою і властивостями матеріалів, що захищаються. Цегляні (кам'яні) кладки, бетонні блоки допускають використання кремнійорганічних силоксанових композицій. Вони гідрофобізують стінки капілярів і пор за рахунок утворення найтонших водовідштовхувальних плівок. Матеріали на основі вапна доцільно обробляти лужними силікатними розчинами. Рідке калієве скло реагує з вапном, утворює важкорозчинні продукти, які закупорюють пори. Технологія відсічної гідроізоляції дозволяє осушувати будь-які кладки, у тому числі й стародавні, за умови рес-тавраційних робіт.
Фірма SCHOMBURG має повну систему матеріалів для осушення і ремонту старих історичних будівель, пошкоджених вологою і солями:
AQUAFIN-F — готовий до використання розчин для силікатизації та створення горизонтальної гідроізоляції в стінах будівлі при проведені ремонтних робіт;
ASOCRET-BM — цементно-трасово-вапняний розчин для заповнення отворів та порожнин в стінах.
Матеріали для видалення грибків і шкідливих для споруди солей:
RENOGAL — сануючий розчин проти водорослів та грибків.
ESCO-FLUAT — імпрегнантний розчин для перетворення шкідливих для бу-дівель солей (хлоридів та сульфатів) в нерозчинні чи важкорозчинні сполуки;
THERMOPAL — система сануючих штукатурок для ремонту вологих та поражених солями стін будинків для зовнішніх та внутрішніх робіт:
THERMOPAL-SP — розчин для створення адгезійного шару;
THERMOPAL —GP11 — вирівнюючи штукатурка;
THERMOPAL-SR44 — сануюча штукатурка;
THERMOPAL-FS33— фінішна шпаклівка;
TAGOSIL-Profi — готова до застосування силікатна фарба для внутрішніх та зовнішніх робіт.
Ремонту бетонних і залізобетонних будівельних споруд і конструкцій
Компанія SCHOMBURG відповідно до принципів системного захисту поверхні також має в високоякісні мінеральні сухі суміші для ремонту бетонних і залізобетонних будівельних споруд і конструкцій.
Система ASOCRET включає перелік сухих сумішей на основі цементу, які послідовно використовуються в процесі ремонту. Це ASOCRET-KS/HB — антикорозійний матеріал для захисту арматури, водонепроникний, морозостійкий, з високим ступенем опору карбонізації. Матеріал тужавіє без усадки і утворення тріщин, у тому числі і в умовах динамічних навантажень. Змішується з водою (15) і наноситься кистю в декілька робочих проходів, у тому числі і на вологу арматурну сталь.
Захистивши арматуру, приступають до ремонтних робіт по бетону. Для створення адгезійного шару між старим і новим бетоном також використовується ASOCRET-KS/HB — цементна суміш з дрібнозернистим наповнювачем і синтетичними добавками. Після змішування з водою (18) розчин наноситься щіткою або кистю на заздалегідь підготовлену і очищену матово-вологу поверхню. Матеріал тужавіє без усадки і утворення тріщин, морозостійкий і водонепроникний, а також стійкий до дії розморожуючих солей.
ASOCRET-FM 40H, ASOCRET-FM 40V ремонтні розчини на цементній основі для відновлення дефекті товщиною шару від 6 до 40 мм. ASOCRET-FM 40H використовується для ремонту горизонтальних площин (підлоги), ASOCRET-FM 40V — для стін і стелі.
Якщо на поверхні є пошкодження глибиною більше 30 мм, ремонтні роботи слід виконувати матеріалом ASOCRET-GM 100 з включенням щебеня (мак-симальний розмір зерен — 8 мм). Матеріал тужавіє без усадки і утворення тріщин, у тому числі в умовах динамічних навантажень. Високі показники міцності — 60 Мпа — міцність на стискування 10,4 Мпа — міцність на розтягування при вигині у віці 28 діб, водонепроникність, морозостійкість і стійкість до дії розморожуючих солей дозволяють застосовувати в широкому діапазоні конструктивних рішень при ремонті і відновленні бетонних і залізобетонних споруд.
Для загладжування і упорядковування настінних і стельових бетонних поверхонь застосовується штукатурка ASOCRET-FS. Це матеріал на цементній основі з синтетичними добавками. Може застосовуватися як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.
Групу самонівелюючих систем складають матеріали ASO-FS5 і ASO-FS10, цементно-піщані суміші з синтетичними добавками. Застосовуються для загладжування і вирівнювання поверхонь, відповідно товщиною 5 і 10 мм. Матеріал схоплюється через 25 —30 хвилин; по ньому можна ходити і проводити подальші роботи через 4 години. Дані системи можна використовувати і для заповнення дір, тріщин і інших дефектних місць в бетонній поверхні. Максимальній міцності 23 Мпа матеріал досягає через 28 днів.
Особливу групу сухих сумішей складають системи: ASO-EZ2 і ASO-EZ4 на основі спеціального цементу і синтетичної фібри, призначені для виготовлення високоміцних швидким набором міцності стяжок поверх термоізоляційних, розділових і сполучних шарів.
При термінових ремонтних і інших роботах, коли відсутня можливість витримки 28-денного терміну стяжки, для подальших гідроізоляційних і оздоблювальних робіт, використання сухої суміші ASO-EZ2 дозволяє отримати стяжку з міцністю 30 Мпа через добу після нанесення. Через 7 діб міцність матеріалу досягає 50 Мпа. Через три доби в даних умовах може бути включена система підлог з підігрівом
Суха суміш ASO-EZ4, окрім вказаних вище властивостей, володіє підви-щеною гідрофобністю і морозостійкістю, тому застосовується в умовах підвищеної вологості (балкони, тераси, лоджії, сходи) при подальшому укладанні кам'яних плит, природних каменів і керамічних плиток.
Слід особливо відзначити, що всіх вказаних ремонтних систем вимагає відповідної механічної підготовки поверхні: видалення забруднень, струменевої обробки для отримання потрібної шорсткості, грунтования. и т. п.

Гідрофобізація поверхні
Серйозною проблемою є захист фасадів, зокрема цегляних від атмосферних впливів. Наявність у цеглі водорозчинних солей (хлоридів і сульфатів), про-никнення в цеглу солей із кладочного розчину, призводить до передчасного старіння і руйнування матеріалу. Особливо небезпечні водорозчинні сульфати натрію, що мають підвищену гідрофільність й утворюють під дією води кристалогідрати. Солі вимиваються дощами, звільняючи пори, куди негайно потрапляє вода. За періодичного заморожування-розморожування об’єм і кількість пор збільшується. В результаті це призводить до розтріскування і кришення цегляної маси. Тому цегляний фасад потребує очищення від солей і наступної гідрофобізації. Наприклад, флюатування і оштукатурювання легкими паропроникними, гідрофобними системами, що зберігають фасад. Також можна використовувати метод ретельного очищення від солей з наступною гідрофобізацією. Поверхнева гідрофобізація допускає фарбування цегли силікатними фарбами або просочення кремнійорганічними речовинами.
Для гідрофобізації ми рекомендуємо застосовувати ASOLIN-WS — гідрофобі-затор на основі кремнійорганічних сполук.

На закінчення необхідно відзначити, що як окремі захисні, так і комплексні заходи гідроізоляції і гідрофобізації споруд продовжують їх термін експлуатації та зберігають наше здоров’я.

  Якщо Ви приймаєте інженерні рішення, то скористайтеся безкоштовноя консультацією нашого фахівця.

Категория: Новые технологии и материалы | Добавил: Индиганец (19.01.2010) | Автор: Профи W
Просмотров: 9291 | Комментарии: 1 | Теги: ASOLIN-K, ASOLIN-DM, AQUAFIN-2K, COMBIFLEX — C2, ASO-Flexfuge, UNIFLEX-B, BETOCRETE-406 (FM), ASOCRET-KS/HB, UNIFIX 2K, ASOCRET-FS | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1

#1 написал: [Материал]



Группа: 999
Thanks for tkaing the time to post. It's lifted the level of debate
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Дизайн для сайтов. Красивые шаблоны для Ucoz